Parafianie świętują proboszczowski jubileusz.

Niedziela 26 czerwca upłynęła Włostowskim parafianom pod znakiem wielkiego święta. Jubileusz 25-lecia pracy kapłańskiej obchodził ksiądz kanonik Paweł Goliński. Uroczysta Suma koncelebrowana była przez kilku kapłanów, w tym księdza seniora Jerzego Siarę, byłego proboszcza naszej parafii. Obecni byli przyjaciele, mentorzy, współpracownicy proboszcza. Życzenia, także z okazji nadchodzących urodzin i imienin, jak również rocznicy objęcia parafii, złożyli Jubilatowi przedstawiciele parafian.
Po błogosławieństwie wszyscy zostali zaproszeni przez ks. Pawła na piknik na terenie przy plebanii.

Dzięki pomocy parafian, którzy przygotowali techniczną stronę spotkania, w tym zadaszenia, upał nie dawał się tak we znaki zgromadzonym. Na wszystkich czekały tam gorące dania serwowane przez przedstawicieli lokalnej społeczności a także gości księdza proboszcza. Parafianie mogli spróbować kiełbasek z grilla, kilku rodzajów sałatek i nieprzebranej ilości ciast. Zainteresowaniem dzieci cieszyła się wata cukrowa. Najmłodsi zmieniali się nie do poznania po odwiedzeniu stoiska pani malującej twarze, przybierając postacie np. zwierząt. Część artystyczną poprowadził wodzirej. Imprezę uświetniły konkursy i występy Małgorzaty Dzienniak oraz scholi parafialnej. Dzieci miały okazję nauczyć się prostego układu podczas ćwiczeń z instruktorką Zumby. Tuż przed planowanym występem zagranicznych gości rozpętała się burza, która niestety pokrzyżowała plany bawiących się. Jednak we wspomnieniach parafian to niezwykle rodzinne i otwarte spotkanie pozostanie na zawsze.

Piknik z okazji jubileuszu księdza proboszcza był wydarzeniem bez precedensu we Włostowskiej parafii. Atmosfera zabawy, wspólnoty, wzajemnego dziękczynienia za obecność i widok szczęśliwego księdza proboszcza przechadzającego się wśród swojej parafialnej rodziny pozostanie w naszych sercach.
Tekst
B.B.