8.12.2019
Druga Niedziela Adwentu
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  • Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
- w piątek - Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • Dziś, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Dziś II Niedziela Adwentu – dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętamy w modlitwie o naszych braciach cierpiących na Wschodzie.
  • Msza św. roratnia odprawiana jest w naszym kościele w każdy dzień powszedni o godz. 6:30. Od godz. 6:00 śpiewamy Godzinki o Niepokalnym Poczęciu NMP. Zachęcamy do udziału w Roratach Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Niech to będzie nasze czuwanie razem z Maryją i czekanie na Jezusa. Na roraty przynosimy lampiony – przychodzimy ze światłem lamp w ręku i ze światłem wiary w sercu.
  • W opłatki wigilijne można się zaopatrywać u pana organisty, który roznosi parafianom do domu od poniedziałku do piątku. Opłatki były poświęcone w kościele w pierwszą niedzielę Adwentu.
  • Świece „Caritas” są do nabycia w zakrystii po każdej Mszy Św.
  • Kalendarze Parafialne na 2020 rok można nabywać w zakrystii po każdej Mszy Św.
  • W piątek rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ojciec Edgar Semeniuk - gwardian z klasztoru Ojców Bernardynów w Opatowie. Plan rekolekcji poniżej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię i teren wokół kościoła.
  • Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są najnowsze numery „Niedzieli", „Gościa Niedzielnego" i "Naszej Arki". Prasa znajduje się na stoliku w wejściu do bocznej Kaplicy bł. Wincentego Kadłubka.
  • Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy i szkole w nadchodzącym tygodniu.