XXXII Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu we Włostowie
Pielgrzymka już ponad 30 lat przemierza pół Polski (ponad 400 km) by modlić się o trzeźwość. Tę niesamowitą i jak każdego roku wyjątkową grupę tworzy młodzież z całej Polski.
Trasa pielgrzymki wiedzie z Warszawy - Marki do Miejsca Piastowego. Pątnicy wędrują przez kilka diecezji (warszawską, radomską, sandomierską, tarnowską, rzeszowską i przemyską). Nawiedzają kościoły, modlą się w wielu wspólnotach parafialnych. Ludzie z parafii, które pielgrzymka nawiedza cieszą się naszą obecnością, w wielu przypadkach cały rok czekają na kolejne spotkanie z pielgrzymami. W czasie postojów proboszczowie i mieszkańcy przyjmują wędrującą młodzież bardzo gościnnie, dając posiłek oraz spoczynek nocny.

Tegoroczna Pielgrzymka wpisuje się w Rok Miłosierdzia. Dlatego tematem przewodnim pielgrzymki jest MIŁOSIERDZIE, które wyraża się w konkretnych uczynkach.

Włostowscy parafianie jak co roku 8 lipca (w piątek) przyjęli i gościli w swoich domach strudzonych drogą pielgrzymów, dając im posiłek i nocleg. Po przybyciu pielgrzymów do Włostowa, wszyscy najpierw odwiedzili nasz kościół, gdzie to mogli podziękować Bogu za kolejny szczęśliwie przebyty dzień w drodze i Matce Bożej za opiekę. Następnie mieszkańcy parafii Włostów zaprosili do swych domów Pątników, gdzie to mogli się odświeżyć i chwilę odpocząć po całym dniu na nogach. Po krótkim odpoczynku wszyscy zgromadzili się we włostowskim kościele na prymicyjnej Mszy św., odprawionej przez dwóch świeżo wyświęconych księżom, którzy będąc klerykami podążali w ubiegłych latach wraz z pielgrzymką. Na zakończenie Mszy św. Prymicjanci udzielili indywidualnego papieskiego błogosławieństwa: najpierw księżom (w tym również naszemu proboszczowi Pawłowi), klerykom, siostrom zakonnym, a następnie wszystkim zgromadzonym w świątyni Wiernym. Po Mszy Św. tradycyjnie odbył się na włostowskim stadionie mecz piłkarski pomiędzy Mieszkańcami parafii Włostów i Uczestnikami Pielgrzymki. W rolę Dariusza Szpakowskiego wcielił się ks. Proboszcz Paweł Goliński i komentował spotkanie piłkarskie przez mikrofon wraz z ks. Z pielgrzymki. Mecz zakończył się zwycięstwem Włostowiaków, ale Pielgrzymi zapowiedzieli rewanż za rok. Dzień zakończył się wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, po czym wszyscy udali się na spoczynek. Następnego dnia rankiem pielgrzymi podziękowali mieszkańcom za gościnę i udali się w dalszą drogę, aby 14 lipca dotrzeć do celu, czyli Miejsca Piastowego.