Narodowe Święto Niepodległości
Polska świętuje dzisiaj odzyskanie niepodległości, które miało miejsce w 1918 roku. 11 listopada odnosi się do końca zaborów z l. 1795-1918. Święto ustanowiono w 1937 r. W czasach komunizmu Polacy oficjalnie nie świętowali 11 listopada - święto zniesiono. Przywrócono je ponownie w 1989 roku. W naszej Parafii również uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości. O godz. 9:00 odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Leon Siwecki. Po Mszy św. księża wraz z wiernymi poszli na cmentarz, gdzie to ks. Leon Siwecki uroczyście poświęcił nowy pomnik poległych podczas II Wojny Światowej Żołnierzy A.K. Pomnik ten został odnowiony dzięki datkom wiernych, które zbierali Harcerze z Zeszpołu Szkół we Włostowie podczas kwesty na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych w 2014 roku. Na zakończenie Uroczystości Harcerze złożyli wieniec na tymże pomniku.
Fot.: Katarzyna Lasota