Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. W tym dniu, ustawowo wolnym od pracy, Msze św. w naszym Kościele odbyły się wg porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 16:00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone były na Krajowy Fundusz Misyjny. Tradycyjnie już była rozprowadzana kreda i kadzidło, które Wierni mogli zabrać do naszych domów.

Natomiast po południu odbyły się w naszym Kościele Jasełka, wykonane przez Dzieci. Jako przerywnikiem między scenamy spektaklu Młodzież przepięknie wykonywała Kolędy, którym wtórowali zgromadzeni widzowie. Na zakończenie Jasełek pojawił się niespodziewanie Św. Mikołaj, który wracając już do Laponii postaniwił odwiedzić zgromadzone w Kościele Dzieci i Młodzież. Św. Mikołaj najpierw przepytał Dzieci czy były grzeczne w minionym roku, a następnie rozdał masę prezentów. Mikołaj odjeżdzając do domu, obiecał że za rok znów się pojawi.