5.05.2024 r.
VI Niedziela Wielkanocna

• Nabożeństwa majowe rozpoczynają się o godzinie 18:00 w dni powszednie oraz o 15:30 w niedzielę.
  • Środa to Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, a sobota to Uroczystość NMP Łaskawej.
  • W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu będziemy przeżywać „Dni Krzyżowe” przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Od poniedziałku do środy będziemy się modlić o dobre plony, poświęcając pola rolników w naszej parafii. Harmonogram modlitw oraz poświęceń pól prezentuje się następująco:

• Poniedziałek: o godzinie 18:45 kapłan odwiedzi Swojków, a następnie Grocholice.
  • Wtorek: o godzinie 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej, po którym odbędzie się Msza święta w intencji wszystkich pracujących na roli, w ogrodach i sadach, z prośbą o obfite plony w naszej Parafii. Po Mszy św. odbędzie się procesja pod Krzyż na szosie DK9, gdzie zostaną poświęcone pola włostowskie.
  • Środa: kapłan odwiedzi Karwów i Tudorów.
  • Czwartek, 9 maja, o godzinie 18:00 to czas na Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz oraz będzie przewodniczył Mszy świętej w intencji młodzieży bierzmowanej.
  • Piątek, 10 maja, o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej, a po nim na Mszę świętą w intencji ks. wikarego Krzysztofa Kwiatkowskiego z okazji jego 40. urodzin.
  • W niedzielę, 12 maja, o godzinie 14:00 odbędzie się Msza święta w Gojcowie z okazji odnowienia Figury Matki Bożej.
  • Tego samego dnia Msza święta popołudniowa oraz Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej odbędą się w Karwowie przy źródełku Bł. Wincentego Kadłubka. W związku z tym Litania Loretańska w kościele zostanie odśpiewana bezpośrednio po Sumie.
  • Ponadto, polecamy lekturę prasy katolickiej.
  • Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny. Natomiast dla wszystkich naszych drogich Parafian i Dobrodziejów życzymy radosnego przeżycia niedzieli oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu, mając na względzie opiekę Matki Niepokalanej.