12 września 2021 r.

1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 13.09 — Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • We Wtorek, 14.09 — Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • Środa, 15.09 — Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • Czwartek, 16.09 — Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
  • Piątek, 17.09 —  Dzień Powszedni
  • Sobota, 18.09 — Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

2. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

• Dziś Msza św. popołudniowa o 16:00 odbędzie się w Karwowie, przy źródełku bł. Wincentego Kadłubka. Mszy św. w kościele nie będzie.
  • Dziś w Kościele przeżywamy beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Sulisławic. Ilość pielgrzymów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Spodziewaliśmy się ok. 30 osób, a było nas prawie 60. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować tą pielgrzymkę. Dziękujemy braciom Kasprzyckim z Tudorowa za zrobienie specjalnego krzyża, który mogliśmy nieść podczas pielgrzymki. Panu organiście Pawłowi serdeczne podziękowania, za to że wyszedł z takim pomysłem, aby po 49 latach przywrócić piesze pielgrzymki do Sulisławic i mimo kontuzji nogi szedł dzielnie oraz wspierał nas śpiewami przez mikrofon. Dziękujemy również scholi, która również śpiewała pieśni podczas pielgrzymki i prowadziła różaniec. Dziękujemy pani Dyrektor naszej szkoły, że zwolniła młodzież z zajęć lekcyjnych, aby mogły uczestniczyć w pielgrzymce. Dziękujemy paniom Renacie i Katarzynie za opiekę nad młodzieżą podczas całej pielgrzymki. Dziękujemy panu Sołtysowi Piotrowi za pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki oraz że większość drogi prowadził nas niosąc krzyż. Serdecznie dziękujemy policji z KPP z Opatowa, że towarzyszyli nam podczas pielgrzymki na terenie powiatu opatowskiego i czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy panu Adamowi z OSP Włostów, że jechał za pielgrzymami wozem strażackim i czuwał nad bezpieczeństwem pielgrzymów podczas całej pielgrzymki. Dzięki panu Adamowi mieliśmy zapasy wody oraz mogliśmy zostawić kurtki w aucie, gdy zrobiło się gorąco. Dziękujemy też panu Adamowi, że mogliśmy skorzystać z megafonu w wozie strażackim, gdy wysiadło pielgrzymkowe nagłośnienie.
  • Serdecznie dziękujemy też pielgrzymom, którzy dojechali do Sulisławic autokarem oraz własnymi samochodami.
  • We wtorek, 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji w dniach 12-19 września na Świętym Krzyżu odbywa się Odpust. Zapraszamy do uczestniczenia w tych uroczystościach. Poniżej zamieszczamy plan uroczystości odpustowych.
  • W piątek, 17.09 – odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej na czuwanie nocne na Świętym Krzyżu. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 18:30. Zapisy przyjmuje Barbara Brzeska i Teresa Olszewska.
  • W sobotę 18.09 — Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii na mszach popołudniowych.
  • W niedzielę, 19.09 po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
  • Również w niedzielę, 19.09, tyle że po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej.
  • Przypominamy że wszystkich przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.
  • Informujemy że redakcja „Naszej Arki” nie wydaje już tego miesięcznika katolickiego. Dlatego nie będzie już nowych numerów.
  • Natomiast można nadal nabywać tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię i teren wokół kościoła.
  • Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy i szkole w nadchodzącym tygodniu.