21.04.2024 r.
IV Niedziela Wielkanocna

• Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, znana również jako Niedziela Dobrego Pasterza, inauguruje Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. W tym szczególnym czasie zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji nowych powołań.
  • We wtorek, 23 kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia również obchodzi imieniny ks. Prałat Jerzy Siara, były proboszcz naszej parafii. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji solenizanta w środę, 24 kwietnia, o godzinie 7:00.
  • Środa, 24 kwietnia jest także dniem świętego Marka, ewangelisty, oraz imienin ks. Marka Kozery, długoletniego przyjaciela naszej parafii. Módlmy się w tym dniu w intencji ks. Marka.
  • W dniach 30–31 lipca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik oraz do Zakopanego. Zapraszamy wszystkich chętnych, zapisy prowadzi pani Barbara Brzeska. Koszt pielgrzymki to około 380 złotych.
  • Ponadto, polecamy lekturę prasy katolickiej:

W „Gościu Niedzielnym” znajdziecie interesujący artykuł o nawróceniu św. Augustyna, który wcześniej bardzo się temu przeciwstawiał.

W „Niedzieli” znajdziecie rozbudowane odpowiedzi na pytanie „Jak zachować odwagę bycia katolikiem?”, a także w ramach cyklu „Treści wiary” dowiecie się, po co nam ciało w niebie. W dziale „Życie Kościoła” przeczytacie także o „Przesłaniu stygmatów” św. Franciszka z Asyżu. Ponadto, osoby pracujące z młodzieżą ostrzegają przed zagrożeniami dla organizmu płynącymi z długotrwałego kontaktu z cyberprzestrzenią.

• Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny. Natomiast dla wszystkich naszych drogich Parafian i Dobrodziejów życzymy radosnego przeżycia niedzieli oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu, mając na względzie opiekę Matki Niepokalanej.