17 stycznia 2021 r.

Wspomnienia liturgiczne:
– We Wtorek – Wsp. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa;
– W Czwartek – Wsp. Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. kolędowych. W tym roku z powodu epidemii kapłan nie mógł się udać do wiernych z wizytą duszpasterską, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy.
  • Od jutra, od 18 stycznia do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9).
  • 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To szczególnie dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi. Życzymy dużo uśmiechu, zdrowia, spełnienia marzeń oraz samych pogodnych i słonecznych dni. Na specjalną Mszę św. w ich intencji zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków w czwartek o godz. 6:30.
  • W sobotę, 23 stycznia, przypada 8-ma rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa – prymasa Polski. Pamiętajmy o zmarłym Prymasie i Arcybiskupie w naszych modlitwach.
  • W niedzielę, wraz z całym Kościołem, przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Zgodnie z zamierzeniem papieża Franciszka ma ona na celu prowadzić do doświadczenia Miłosierdzia Bożego poprzez modlitewny kontakt z Pismem Świętym.
  • Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania rozpoczniemy od nowa, gdy ustabilizuje się sytuacja z pandemią koronawirusa.
  • Przypominamy że wszystkich przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.
  • Poniżej zamieszczamy dekret Ordynariusza sandomierskiego Bp. Krzysztofa Nitkiewicza w związku z nową falą pandemii koronawirusa.
  • Informujemy że redakcja „Naszej Arki” nie wydaje już tego miesięcznika katolickiego. Dlatego nie będzie już nowych numerów.
  • Natomiast można nadal nabywać tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię i teren wokół kościoła.
  • Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy i w szkole w nadchodzącym tygodniu.