18 października 2020 r.

– W Poniedziałek – Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika;
– Wtorek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
– Czwartek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
– Sobota – Wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa.

• Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 15:30. Zapraszamy dzieci i młodzież do prowadzenia modlitwy różańcowej, jak i również do czytania rozważań.
  • W liturgii Kościoła przypada dziś dzień Św. Łukasza, ewangelisty. Jest on patronem Służby Zdrowia, za którą dziś szczególnie się modlimy.
  • Jutro, 19 października, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, a zarazem 36-ta rocznica jego męczeńskiej śmierci.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w uroczystościach ku czci bł. Wincentego Kadłubka przy źródełku, jak i również w kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w pieszej pielgrzymce. Dziękujemy mieszkańcom Karwowa za porządek przy źródełku i wokół kaplicy. Dziękujemy Scholi i panu Organiście, za uczestnictwo w pielgrzymce i podczas wszystkich nabożeństw w Karwowie i w naszej świątyni.
  • Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do modlitwy za zmarłych poprzez polecanie ich w wypominkach – tak jednorazowych jak i całorocznych. Kartki z wypominkami, jak i również intencje mszalne na przyszły rok 2021 można przynosić przez cały październik na plebanię. Ks. Paweł przyjmuje codziennie od godz. 8:00.
  • Przypominamy że wszystkich przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.
  • Poniżej zamieszczamy dekret Ordynariusza sandomierskiego Bp. Krzysztofa Nitkiewicza w związku z nową falą pandemii koronawirusa.
  • Informujemy że redakcja „Naszej Arki” nie wydaje już tego miesięcznika katolickiego. Dlatego nie będzie już nowych numerów. Zostało jeszcze kilka nr. z poprzednich miesięcy (głównie z czasów epidemii koronawirusa, gdy wierni nie mogli przychodzić do kościoła), więc można sobie jeszcze nabyć ostatnie egzemplarze.
  • Natomiast można nadal nabywać tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię i teren wokół kościoła.
  • Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy i w szkole w nadchodzącym tygodniu.