9 stycznia 2022 r.
Święto Chrztu Pańskiego

1. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

• Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna się już okres zwykły, ale tradycyjnie kolędy możemy śpiewać, jak i wystrój świąteczny może być obecny w świątyniach i naszych domach do 2 lutego.
  • Bardzo dziękujemy dzieciom i pani katechetce za przygotowanie oraz przedstawienie Jasełek, które mogliśmy oglądać w naszym kościele w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Dziękujemy naszym parafianom z Włostowa i Grocholic za wspólną modlitwę i miłe spotkania kolędowe, które miały miejsce w ostatnim tygodniu. Jednocześnie pragniemy zaprosić do kościoła na Msze święte kolędowe o godz. 17:00 rodziny z następujących miejscowości:

1) Poniedziałek 10.01.2022 r. – zapraszamy mieszkańców Karwowa,
2) Wtorek 11.01.2022 r. – zapraszamy mieszkańców Gojcowa,
3) Środa 5.01.2022 r. – zapraszamy mieszkańców Tudorowa
4) Czwartek 13.01.2022 r. – zapraszamy mieszkańców Swojkowa, Pęsławic i Krzyży.

• Bardzo prosimy o posprzątanie grobów na naszym cmentarzu parafialnym, tak abyśmy jeszcze w styczniu zdążyli wywieźć śmieci z boksów i kontenerów.
  • Po świątecznej przerwie wznawiamy spotkania z Młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę Św. o godz. 9.00 i spotkanie w kościele po jej zakończeniu.
  • Serdecznie zapraszamy do zakupu kalendarzy parafialnych na rok 2022, w kalendarium oprócz tradycyjnych świąt i uroczystości są zaznaczone wydarzenia związane z naszą parafią.
  • Przypominamy że wszystkich przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.
  • Informujemy że redakcja „Naszej Arki” nie wydaje już tego miesięcznika katolickiego. Dlatego nie będzie już nowych numerów.
  • Natomiast można nadal nabywać tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię i teren wokół kościoła.
  • Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy i szkole w nadchodzącym tygodniu.