2 sierpnia 2020 r.

Wspomnienia liturgiczne:

– W Wtorek – Wsp. Św. Jana Marii Vianneya, Kapłana;
– W Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego;
– W Sobotę – Wsp. Św. Dominika, Kapłana.

• Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest także znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.
  • W czwartek – 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Eucharystie w tym dniu o godz. 9:00 i 17:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów. W piątek spowiedź św. od godz 17:00. Msza św. o godz. 17:30.
  • W niedzielę 16 sierpnia będziemy świętować Dożynki Parafialne. Poszczególne wioski w naszej parafii mogą już powoli zacząć przygotowania wieńców.
  • I Komunia Święta odbędzie się 23 sierpnia.
  • Planowaliśmy na 17 sierpnia pielgrzymkę do Lichenia. Niestety z obawy przed epidemią koronowirusa, pielgrzymkę przekładamy na przyszły rok. Ufajmy Bogu, że do tego czasu wszystko wróci do normy.
  • Trwają wakacje. W czasie wakacyjnym, zarówno dzieci jak i dorośli, pamiętajmy o niedzielnej Mszy św.
  • W czasie wakacyjnym i w gorące dni zwróćmy uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
  • Na Mszach św. nie obowiązuje już limit osób znajdujących się w świątyni. Przypominamy że wszystkich przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje nadal zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.
  • Od poniedziałku 1 czerwca nie obowiązuje już dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Stosowny Dekret wydany przez Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza – ordynariusza Diecezji Sandomierskiej zamieszczamy poniżej.
  • Informujemy że redakcja „Naszej Arki” nie będzie już wydawać tego miesięcznika katolickiego. Dlatego nie będzie już nowych numerów. Zostało jeszcze kilka nr. z poprzednich miesięcy (głównie z czasów epidemii koronawirusa, gdy wierni nie mogli przychodzić do kościoła), więc można sobie jeszcze nabyć ostatnie egzemplarze.
  • Natomiast można nadal nabywać tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię i teren wokół kościoła.
  • Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy w nadchodzącym tygodniu, a tym którzy mają wakacje udanego wypoczynku.