Aktualności

27.06.2021 – Obchody Jubileuszowe 30 rocznicy Święceń Kapłańskich proboszcza ks. Pawła Golińskiego, 45 rocznicę Święceń Kapłańskich ks. Prof. Marka Kozery i 50 rocznicy Święceń Kapłańskich ks. Czesława Bieńka

W niedzielę 27 czerwca zgromadziliśmy się, aby świętować Mszą św i Agapą na podwórku przy plebanii – 30 rocznicę Święceń Kapłańskich proboszcza ks. Pawła Golińskiego, 45 rocznicę Święceń Kapłańskich ks. Prof. Marka Kozery i 50 rocznicy Święceń Kapłańskich ks. Czesława Bieńka. Mszę św. współcelebrowali księża Jubilaci. Później na Jubilata czekał program muzyczny  w wykonaniu scholi starszej i młodszej. Następnie parafianie przygotowali słodki poczęstunek dla jubilata i przybyłych gości. Wszystko było przepyszne! Ks. proboszcz otrzymał od wszystkich, a szczególnie od władz Gminy Lipnik na czele z panem wójtem Andrzejem Grządzielem, sekretarzem mgr Wojciechem Zdybem, panem posłem na Sejm RP Andrzejem Kryjem, członków DAK na czele z panią Barbarą Brzeską i od scholi wiele serdecznych życzeń i podziękowań za swoją kapłańską posługę.

3.06.2021 – Boże Ciało

W czwartek – 3 czerwca 2021 w Kościele katolickim przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem.

Centralnym punktem obchodów tej uroczystości w naszej parafii była Msza Św., którą celebrowali proboszcz ks. Paweł Goliński i ks. Marek Kozera. Po uroczystej Sumie uliczkami Włostowa przeszła procesja eucharystyczna.

Choć należało zachować reżim sanitarny, na Mszy Św. i procesji nie brakowało wiernych.

Ołtarz I

Ołtarz II

Ołtarz III

Ołtarz IV

30.05.2021 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy w naszym kościele odbyła się uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. 18 uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej przygotowywało się dość długo pod okiem pani katechetki i księdza proboszcza.

Uroczystość rozpoczął ksiądz proboszcz witając dzieci przed kościołem. Następnie zgodnie z tradycją rodzice pobłogosławili swoje pociechy i w uroczystej procesji weszli do kościoła na Mszę Świętą. Później dzieci otrzymały chlebki, by podzielić się nimi z rodziną podczas uroczystości przy stole.

Na zakończenie fotograf zrobił pamiątkowe zdjęcia grupowe.

25.05.2021 – Jubileusz 30- lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza

25 maja 2021 r. odbyła się uroczysta Msza św., podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. Proboszcz Paweł Goliński, który dziękował Bogu za dar kapłaństwa w 30. rocznicę święceń.

Nie zabrakło też życzeń dla proboszcza od Akcji Katolickiej, która składała je w imieniu całej parafii.

Z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich w imieniu wszystkich parafian  składamy Ci czcigodny jubilacie najlepsze życzenia, niech dobry Bóg obdarza Cię zdrowiem przez długie lata, niech da Ci siły byś dalej szedł jego drogą, niech Chrystus, któremu kiedyś zaufałeś będzie przy Tobie i niech Cię umacnia i strzeże, a Matka Boska niech zawsze ma Cię w swojej opiece.

Otaczamy Cię naszą szczerą modlitwą.
Szczęść Boże!

6.05.2021 r. – Modlitwy w intencji powołań kapłańskich

Dziś nasza parafia brała udział w „Sztafecie modlitewnej w intencji powołań kapłańskich”. „Sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich” – to akcja, do której zaprasza wiernych w diecezji sandomierskiej ks. bp Krzysztof Nitkiewicz i sandomierskie Wyższe Seminarium Duchowne.

Adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili Ks. Profesor i klerycy z Seminarium Duchownego z Sandomierza. W Adoracji uczestniczyli także delegacje księży z całego dekanatu oraz nasi parafianie.

25.04.2021 r – Imieniny ks. dr Marka Kozery

Dziś w święto św. Marka Ewangelisty, imieniny obchodzi ks. dr Marek Kozera – wykładowca języka łacińskiego, greckiego i patrologii. Z tej okazji na Sumie wszyscy modliliśmy się w intencjach ks. Marka. Po Mszy św. delegacja Akcji Katolickiej złożyła czcigodnemu jubilatowi życzenia w imieniu całej parafii.

Fot.: Karol Nowak i Jakub Wiącek

05.04.2021 r – Poniedziałek Wielkanocny

Suma przy Ołtarzu Plenerowym

04.04.2021 r – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Uroczysta Suma

Rezurekcja

Fot.: Krzysztof Hajdukiewicz

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Parafianie.

Przeżywając wydarzenia Triduum Paschalnego, życzymy Wam wszystkim Drodzy Parafianie, by Zmartwychwstały Chrystus był źródłem wiary, nadziei i miłości. By radość z Jego i naszego Zwycięstwa była źródłem radości na każdy dzień. Niech rozpala w nas miłość. Miłość wdzięczności i dziękczynienia, jak w Wielki Czwartek. Miłość trudną, ale prawdziwą, jak w Wielki Piątek. Miłość wytrwałą, jak w Wielką Sobotę. Miłość, która wszystko zwycięża, jak w Wielką Niedzielę.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Ks. Paweł Goliński
Ks. dr Marek Kozera

03.04.2021 r. – Wielka Sobota

Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego

Poświęcenie Pokarmów

02.04.2021 r – Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku

Droga Krzyżowa

01.04.2021 r – Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej

28.03.2021 r – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy na kilka dni przed ukrzyżowaniem. Święto nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi, wołając: „Hosanna!”. W liturgii jest czytany opis Męki Pańskiej. W kościołach święci się palmy, będące symbolem zwycięstwa nad śmiercią i cierpieniem.

19.03.2021 r – Prace plastyczne naszych uczniów, ukazujące postać św. Józefa.