Aktualności

17.09.2021 r. – Między diecezjalne czuwanie AK na Św. Krzyżu

Pielgrzymowanie do relikwii krzyża chrystusowego ma bardzo długą tradycję. Podobne było w tym roku.

 17 września 2021 r. członkowie  POAK z diecezji sandomierskiej, kieleckiej  radomskiej, udali się na nocne czuwanie aby oddać cześć krzyżowi Chrystusa. Wszyscy uczestnicy spotkali się przy trzech krzyżach upamiętniających  pomordowanych przez NKWD polaków. Przedstawiciele Zarządu z Diecezji Sandomierskiej złożyli kwiaty i zapalili znicze, aby w ten sposób oddać cześć pomordowanym. Ks. Artur Barański, przywitał uczestników i zaprosił do odbycia drogi krzyżowej  traktem królewskim. Tegoroczną drogę krzyżową  poprowadzili członkowie AK z  diecezji kieleckiej. Po dotarciu do klasztoru na uczestników czekała ciepła herbata z cytryną  klasztorne smakołyki. Była też możliwość  przystąpić do sakramentu pokuty oraz adorować wystawione relikwie krzyża. Uwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta Msza św. celebrowana przez asystentów parafialnych i diecezjalnych pod przewodnictwem ks.bp sufragan  z diecezji radomskiej Piotr Turzyński. 

Tegoroczne czuwanie na Św. Krzyżu zakończyło modlitewne czuwanie przy relikwiach Krzyża, poprowadzone przez członków Zarządu z diecezji Sandomierskiej.


8.09.2021 r. – Piesza Pielgrzymka do Sulisławic

8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach obchodzony jest Odpust. W ten szczególny dzień po 49 latach przerwy odbyła się piesza pielgrzymka z Włostowa do Sulisławic. Z parkingu pod włostowskim kościołem pielgrzymka wyruszyła o wschodzie słońca, a do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach dotarła tuż po godz. 12. W pieszej pielgrzymce wzięło udział prawie 60 osób, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Sumę odpustową odprawiało szereg księży z diecezji sandomierskiej, między innymi nasz proboszcz ks. Paweł Goliński, a przewodniczył Prowincjał Zmartwychwstańców ks. Krzysztof Swól. Na zakończenie uroczystej Sumy ks. Prowincjał poświęcił ziarna przeznaczone do siewu, które następnie wierni mogli zabrać do domu. Uroczystość zakończyła się procesją wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i Uświęconą Kopią Obrazu Sulisławskiego.


18.08.2021 r. – Pielgrzymka do Rakowa, Kurozwęk i Rytwian


15.08.2021 r. – Dożynki Parafialne

W niedzielę 15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jedno z najstarszych świąt maryjnych. Tajemnica tej uroczystości wskazuje na prawdę, że Maryja uprzedza w swej osobie to, co czeka Kościół.

W tą wyjątkową uroczystość we Włostowie odbyły się dożynki parafialne. Uroczystości rozpoczęły się błogosławieństwem i poświęceniem Wieńców Dożynkowych na placu przed kościołem. Następnie procesja dożynkowa przeszła uroczyście wokół kościoła, kończąc orszak przed Ołtarzem Polowym na zewnątrz kościoła, gdzie zostały ustawione Wieńce Dożynkowe. Mszę Św. koncelebrowali ks. Paweł Goliński, proboszcz parafii Włostów i ks. Marek Kozyra.


27.06.2021 – Obchody Jubileuszowe 30 rocznicy Święceń Kapłańskich proboszcza ks. Pawła Golińskiego, 45 rocznicę Święceń Kapłańskich ks. Prof. Marka Kozery i 50 rocznicy Święceń Kapłańskich ks. Czesława Bieńka

W niedzielę 27 czerwca zgromadziliśmy się, aby świętować Mszą św i Agapą na podwórku przy plebanii – 30 rocznicę Święceń Kapłańskich proboszcza ks. Pawła Golińskiego, 45 rocznicę Święceń Kapłańskich ks. Prof. Marka Kozery i 50 rocznicy Święceń Kapłańskich ks. Czesława Bieńka. Mszę św. współcelebrowali księża Jubilaci. Później na Jubilata czekał program muzyczny  w wykonaniu scholi starszej i młodszej. Następnie parafianie przygotowali słodki poczęstunek dla jubilata i przybyłych gości. Wszystko było przepyszne! Ks. proboszcz otrzymał od wszystkich, a szczególnie od władz Gminy Lipnik na czele z panem wójtem Andrzejem Grządzielem, sekretarzem mgr Wojciechem Zdybem, panem posłem na Sejm RP Andrzejem Kryjem, członków DAK na czele z panią Barbarą Brzeską i od scholi wiele serdecznych życzeń i podziękowań za swoją kapłańską posługę.


3.06.2021 – Boże Ciało

W czwartek – 3 czerwca 2021 w Kościele katolickim przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem.

Centralnym punktem obchodów tej uroczystości w naszej parafii była Msza Św., którą celebrowali proboszcz ks. Paweł Goliński i ks. Marek Kozera. Po uroczystej Sumie uliczkami Włostowa przeszła procesja eucharystyczna.

Choć należało zachować reżim sanitarny, na Mszy Św. i procesji nie brakowało wiernych.

Ołtarz I

Ołtarz II

Ołtarz III

Ołtarz IV


30.05.2021 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy w naszym kościele odbyła się uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. 18 uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej przygotowywało się dość długo pod okiem pani katechetki i księdza proboszcza.

Uroczystość rozpoczął ksiądz proboszcz witając dzieci przed kościołem. Następnie zgodnie z tradycją rodzice pobłogosławili swoje pociechy i w uroczystej procesji weszli do kościoła na Mszę Świętą. Później dzieci otrzymały chlebki, by podzielić się nimi z rodziną podczas uroczystości przy stole.

Na zakończenie fotograf zrobił pamiątkowe zdjęcia grupowe.


25.05.2021 – Jubileusz 30- lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza

25 maja 2021 r. odbyła się uroczysta Msza św., podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. Proboszcz Paweł Goliński, który dziękował Bogu za dar kapłaństwa w 30. rocznicę święceń.

Nie zabrakło też życzeń dla proboszcza od Akcji Katolickiej, która składała je w imieniu całej parafii.

Z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich w imieniu wszystkich parafian  składamy Ci czcigodny jubilacie najlepsze życzenia, niech dobry Bóg obdarza Cię zdrowiem przez długie lata, niech da Ci siły byś dalej szedł jego drogą, niech Chrystus, któremu kiedyś zaufałeś będzie przy Tobie i niech Cię umacnia i strzeże, a Matka Boska niech zawsze ma Cię w swojej opiece.

Otaczamy Cię naszą szczerą modlitwą.
Szczęść Boże!


6.05.2021 r. – Modlitwy w intencji powołań kapłańskich

Dziś nasza parafia brała udział w „Sztafecie modlitewnej w intencji powołań kapłańskich”. „Sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich” – to akcja, do której zaprasza wiernych w diecezji sandomierskiej ks. bp Krzysztof Nitkiewicz i sandomierskie Wyższe Seminarium Duchowne.

Adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili Ks. Profesor i klerycy z Seminarium Duchownego z Sandomierza. W Adoracji uczestniczyli także delegacje księży z całego dekanatu oraz nasi parafianie.


25.04.2021 r – Imieniny ks. dr Marka Kozery

Dziś w święto św. Marka Ewangelisty, imieniny obchodzi ks. dr Marek Kozera – wykładowca języka łacińskiego, greckiego i patrologii. Z tej okazji na Sumie wszyscy modliliśmy się w intencjach ks. Marka. Po Mszy św. delegacja Akcji Katolickiej złożyła czcigodnemu jubilatowi życzenia w imieniu całej parafii.

Fot.: Karol Nowak i Jakub Wiącek


05.04.2021 r – Poniedziałek Wielkanocny

Suma przy Ołtarzu Plenerowym


04.04.2021 r – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Uroczysta Suma

Rezurekcja

Fot.: Krzysztof Hajdukiewicz

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Parafianie.

Przeżywając wydarzenia Triduum Paschalnego, życzymy Wam wszystkim Drodzy Parafianie, by Zmartwychwstały Chrystus był źródłem wiary, nadziei i miłości. By radość z Jego i naszego Zwycięstwa była źródłem radości na każdy dzień. Niech rozpala w nas miłość. Miłość wdzięczności i dziękczynienia, jak w Wielki Czwartek. Miłość trudną, ale prawdziwą, jak w Wielki Piątek. Miłość wytrwałą, jak w Wielką Sobotę. Miłość, która wszystko zwycięża, jak w Wielką Niedzielę.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Ks. Paweł Goliński
Ks. dr Marek Kozera


03.04.2021 r. – Wielka Sobota

Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego

Poświęcenie Pokarmów


02.04.2021 r – Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku

Droga Krzyżowa


01.04.2021 r – Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej


28.03.2021 r – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy na kilka dni przed ukrzyżowaniem. Święto nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi, wołając: „Hosanna!”. W liturgii jest czytany opis Męki Pańskiej. W kościołach święci się palmy, będące symbolem zwycięstwa nad śmiercią i cierpieniem.


19.03.2021 r – Prace plastyczne naszych uczniów, ukazujące postać św. Józefa.