05.04.2021 r – Poniedziałek Wielkanocny

Fot.: Krzysztof Hajdukiewicz

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Parafianie.

Przeżywając wydarzenia Triduum Paschalnego, życzymy Wam wszystkim Drodzy Parafianie, by Zmartwychwstały Chrystus był źródłem wiary, nadziei i miłości. By radość z Jego i naszego Zwycięstwa była źródłem radości na każdy dzień. Niech rozpala w nas miłość. Miłość wdzięczności i dziękczynienia, jak w Wielki Czwartek. Miłość trudną, ale prawdziwą, jak w Wielki Piątek. Miłość wytrwałą, jak w Wielką Sobotę. Miłość, która wszystko zwycięża, jak w Wielką Niedzielę.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Ks. Paweł Goliński
Ks. dr Marek Kozera

03.04.2021 r. – Wielka Sobota

Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego

Poświęcenie Pokarmów

02.04.2021 r – Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku

Droga Krzyżowa

01.04.2021 r – Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej

28.03.2021 r – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy na kilka dni przed ukrzyżowaniem. Święto nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi, wołając: „Hosanna!”. W liturgii jest czytany opis Męki Pańskiej. W kościołach święci się palmy, będące symbolem zwycięstwa nad śmiercią i cierpieniem.

19.03.2021 r – Prace plastyczne naszych uczniów, ukazujące postać św. Józefa.